דוח CB/אישור CB

דוחות CB או תוכנית CB הינה מערכת בינלאומית לדוחות בדיקה ותעודות הקשורים לבטיחות ציוד חשמלי, מוצרים ורכיבים אלקטרוניים.
CB אינו אישור בטיחות, מי שמבצע את בדיקות הבטיחות הן המעבדות הבינלאומיות הארציות כמו UL, TUV, VDE, מכון התקנים הישראלי וכו", שמקבלות דוחות CB ומשתמשות במידע זה במקום לבצע את הבדיקות שלהם שוב. זה מקטין את ההוצאות ומקצר את הזמן בעת הוספת אישורי בטיחות נוספים.

לא לכל רכיב ולא לכל יצרן יש דוח CB כמו לא לכל יצרן יש אישורי בטיחות של המעבדות הבינלאומיות הארציות (UL (ארה"ב) TUV ,VDE (גרמניה), CSA (קנדה), CCC (סין), PSE (יפן), מכין התקנים (ישראל) וכו"). אישור של אחת או יותר מהמעדות הנ"ל נותן לרכיב של יצרן מסוים יתרון בבחירתו ע"י הלקוח בהשוואה ליצרנים אחרים שלא עברו את הבדיקות שעולות כסף רב ליצרן.
יצויין, שאישור הבטיחות של המעבדות הבינלאומיות הארציות ניתן לרכיב/מערכת או משפחת רכיבים/מערכות שעברו את הבדיקות ולא ליצרן באופן גורף.
רכיב שעבר בדיקות של המעבדות הבינלאומיות הארציות ו/או יש לו דוח CB, מציין את סמל המעבדה שעשתה את הבדיקה או סמל CB בדפי הנתונים שלו.

לגבי דוחות ה-CB יש דוח CB המלא ואישור CB

בדרך כלל, אישור CB של יצרן מסוים מופיע באתר שלו כמו אישורי ROHS או REACH

דוח CB המלא זה נושא אחר לגמרי. דוחות CB מלאים מכילים מידע לגבי תכנון ובניית המוצר וככזה, הוא נחשב בדרך כלל למידע פנימי של היצרן. כך שאם הלקוח זקוק לדוח CB המלא, הוא יצטרך למלא הסכם אי-גילוי (NDA).
Digi-Key יכולה לסייע בקבלת ה- NDA אך בדרך כלל איננו מסוגלים לטפל ישירות בדוח ה- CB מול היצרן, מכיוון שאין סיבה שדיג’יקי צריכים לראות את המידע הפנימי של היצרנים. במקרים אלה הדוח יישלח ישירות מהיצרן ללקוח.

אם הלקוח אינו מעוניין למלא את ה-NDA, אך הוא זקוק לדוח CB מכיוון שהמוצר שלו נבדק על ידי מעבדות הבינלאומיות הארציות המוזכרות מעלה, בדרך כלל ניתן לשלוח את הדוח ישירות מהיצרן לסוכנות שמבצעת את הבדיקות.